S
outěže 2018

09.06. Radíč
10.06. Křečovice
30.06. Zalužany
21.07. Solopysky
22.07. Líchovy
28.07. Malé Přílepy Modré
29.07. Broumy
05.08. Bezděkov pod Třemšínem
01.09. Nalžovice
M
uži

1. Draci Chrást 0
- Jesenice 0
- Drahňovice 0
- Sestrouň 0
- Křečovice 0
- Svaté Pole 0
- Březnice 0
- Lhotka (PB) 0
- Hlubyně 0
- Daměnice 0
- Suchodol 0
- Chářovice B 0
- Nahoruby 0
- Zahořany 0
- Tomice 0
- Křížkový Újezdec 0
- Štítary 0
- Sloup 0
- Mokřice 0
- Voltýřov 0
- Záborná Lhota 0
- Věšín 0
- Zalužany 0
- Dobrošovice 0
- Broumy 0
- Panthers Líchovy 0
- Sedlčany 0
- Peklo Vranovice 0
- Namnice 0
- Kotenčice 0
- Počepice 0
- Nalžovice 0
- Lužná 0
- Radíč 0
- Starosedlský Hrádek 0
- Buková 0
- Oplot 0
Ž
eny

1. Líchovy 0
- Březnice 0
- Záborná Lhota 0
- Sloup 0
- Hořetice 0
- Daměnice 0
- Zahořany 0
- Lužná 0
- Namnice 0
- Broumy 0
- Tochovice 0
- Lhotka 0
- Vranovice 0
- Hlubyně 0
- Rožmitál p. Tř. 0
- Zalužany 0
- Malé Přílepy modré 0
- Kňovice 0
8
. & 9. kolo Brdské ligy Solopysky, Líchovy


8. a 9.kolo BL 2017 - Solopysky, Líchovy     Brdská liga s Kávou svět pokračovala 8. a 9. kolem ve sportovním areálu v Solopyskách. Sobotní pořadatelé SDH Solopysky přivítali 37 soutěžních týmů. Stejný počet týmů přivítali i pořadatelé nedělního kola SDH Líchovy. Stejné bylo i zastoupení v počtu družstev žen a mužů. 13 družstev žen a 24 družstev mužů. Celým víkendem nás moderátorsky provázel Roman Bouček, časomíru dodal a obsluhoval Míra Langmajer. Po sobotním vyhlášení výsledků probíhaly individuální soutěže o nejlepšího proudaře, béčkaře, troják a zadek. Rozdáno tak bylo celkem 30 medailí. Večer se všichni mohli odreagovat při muzice, kterou mixoval DJ Chipo.   

   Celý víkend probíhal v klidné atmosféře. Dráha nebyla nejrychlejší, ale podmínky po oba dva dny byly pro všechny velice podobné, proto nebyl podán žádný protest a obě soutěže probíhali plynule, bez žádných velkých prostojů.

     V sobotní soutěži excelovaly svými výsledky především ženy. BL asi nepamatuje, že by v ženské kategorii do velkého play off nepostupoval 18-kový čas. Bohužel tuto smůlu měli ženy z Daměnic, když skončily s časem 18,90 na 7. místě. O postup do finále nepostoupily vítězky ze základního kola holky z Líchov, když se jim rozpojila céčková hadice. Bojovali tak o třetí místo, kde uspěly a odsunuly ženy ze Lhotky na čtvrté místo. Ve finále se radovaly Vranovice, když porazily holky ze Zalužan. Nejlepší proudařkou se stala Andrea Marešová z SDH Líchovy.  

   V mužské kategorii tak výborné časy nepadaly. Několik favoritů do celkového pořadí své pokusy i pokazili. Do play off tak nečekaně postoupili Voltýřov, Březnice a Křížkový Újezdec. Březnickým klukům se opravdu dařilo a v rozběhu dokonce porazili zatím vedoucí tým BL ČHJ Radíč. Nakonec březničtí podlehli v rozběhu o třetí místo klukům ze Zalužan. Ve finále se z vítězství radovali, tak jako v ženské kategorii muži z Vranovic, když těsně porazili muže z Nalžovic. Nejlepším proudařem se stal Pavel Borczák z SDH Hlubyně.

     V neděli se ženám příliš nedařilo, o čemž svědčí 6. postupový čas do play off, který měl hodnotu 21,48. Přesto ženská kategorie přinesla několik zajímavostí. Poprvé se do play off probojovaly ženy z Kňovic. Poprvé ženy z Lužné běžely finále BL. V rozběhu poražených semifinalistek uspěly ženy ze Lhotky a odsunuly tak kolegyně ze Zalužan na čtvrté místo. Ve finálové rozběhu doplnily ženy z Lužné Líchovy. Ty si odvezly vítězství a navýšily tak náskok na čele BL. Nejlepší proudařkou se stala Markéta Chocholoušková z SDH Líchovy.   

  Neděle v mužské kategorii výrazně zdramatizovala celkové pořadí BL. Mezi prvním a sedmým týmem v celkovém pořadí je po neděli jen 26 bodový rozestup. Závod začal smolně pro kluky z Březnice, když nenastoupili v požadovaném počtu na nástup a běželi tak bez bodů do celkového pořadí BL. Několik favorizovaných týmů opět chybovalo a tak postupem do play off rozhodně překvapili Počepice a Křečovice, mezi osmičku nejlepších se však již neprobojovali. Play off nabídlo spoustu zajímavých rozběhů (Radíč x Nalžovice), ale také několik N pokusů a výrazných prostřiků. Mezi nejlepší čtyři nakonec postoupili Nalžovice a Hlubyně, Jesenice a Vranovice. Z první dvojice do finále postoupila Hlubyně, z druhé dvojice ji doplnili Vranovice. Ze souboje o třetí místo vyšli vítězně velice těsně muži z Hlubyně. Celkové vítězství odvážejí muži z Vranovic. Mají tak velice ceněný víkendový double. Nejlepším proudařem se stal Pavel Janda z SDH Hlubyně.   

  Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu 8. a 9. kola BL.    

 

© Langy