13. Lužná 4
- Záborná Lhota 4
1
. & 2. kolo BL 2018 - Radíč, Křečovice

Brdská liga odstartovala dvoudenním soutěžním maratonem, který se konal o víkendu 9. - 10. června 2018.

Řev hasičských mašin se na závodišti v Radíči mísil s povzbuzujícím potleskem závodníků, kteří si jím navzájem dodávají podporu k dosažení co nejlepších výsledků.  V sobotu přijelo závodit 34 týmů, v neděli dorazilo dokonce 36 týmů. Pořádání prvního letošního dvojkola se ujala ČHJ Radíč společně s SDH Křečovice. „Počasí vyšlo na jedničku a během sobotního klání padaly výborné časy,“ říká s úsměvem jeden z pořadatelů za SDH Křečovice David Hrdinka.
Tento rok v soutěži nastala změna s terči. „Letos jsou nové terče. Proto se staré rekordy smazaly a jak u mužů, tak u žen se začaly zapisovat úplně od začátku,“ vysvětluje Hrdinka.

V sobotním kole zvítězilo v mužské kategorii družstvo z Hlubyně. Ačkoliv se smazaly staré rekordy, tito hasiči hned původní rekord ligy, tedy čas 14:18, obnovili. Za ženy získal první místo tým z Líchov. Během sobotního soutěžního dne se také odběhaly doplňkové soutěže, a to nejrychlejší rozdělovač, béčkař, proudař a zadek. Po skončení soutěží se mikrofonu ujal DJ z HEY Radia Standa Čeněk, který se postaral o večerní zábavu v rytmu 80. a 90. let, která se protáhla do ranních hodin.

Nedělní pořadí se promíchalo. Na prvním místě se umístili hasiči z Jesenice a hasičky ze Skalice. Dvoudenní závody bývají pro mnoho účastníků náročné. „První den padaly slušné časy, druhý den byla ale na všech podle mě znát únava,“ říká hasička Markéta Valtová (18), která běhá za Malé Přílepy. Na všech také bylo vidět nadšení pro hasičství. „Rok co rok je znát, jak se týmy zlepšují jak v běhu, tak i ve vybavení,“ dodává Valtová.
Jsme velice rádi, že se zahájení ligy obešlo bez vážných zranění a přejeme vám všem mnoho sportovních úspěchů do dalších kol.