13. Lužná 4
- Záborná Lhota 4
3
. kolo BL 2018 - Zalužany

V sobotu 30. 6. 2018 proběhlo 3. kolo již „plnoletého“ 18. ročníku Brdské ligy v Zalužanech. Zalužanští hasiči, jako pravidelní pořadatelé této soutěže opět upravili ryze přírodní dráhu a nachystali veškeré zázemí pro soutěžní týmy a diváky tak, aby soutěž mohla začít včas a bez zbytečných průtahů.

Brdská liga se stává stále atraktivnější a vyhledávanou soutěží, což dokazuje i hojná účast sportovních týmů na sobotním kole v Zalužanech. Do 3. kola se zaprezentovalo celkem 33 sportovních družstev (20 týmů mužů a 13 týmů žen). Po úvodním nástupu se ujala mikrofonu Martina Švandrlíková, která zazpívala českou hymnu, dále následovalo přivítání pořadateli a zástupci obce a tradiční rozlosování do základního kola.

Počasí se vydařilo, takže nezbývalo než upnout zrak na základny, kde už nervózně vyčkávali kluci z ČHJ Radíč a SDH Záborná Lhota, kteří celou soutěž odstartovali. Během základního kola bylo k vidění mnoho vydařených útoků a určitě bylo na co se dívat. Po zhruba hodině a půl, úspěšně uzavřeli základní kolo kluci z SDH Kotenčice a pořadatelé mohli přistoupit k počítání výsledků.

Do postupového pavouka se nakonec dokázali probojovat v kategorii mužů z prvního místa SDH Sedlčany s časem 14:32, následováni kluky z SDH Hlubyně, SDH Buková, ČHJ Radíč, SDH Jesenice, SDH Záborná Lhota, SDH Kotenčice, ČHJ Nalžovice, SDH Zalužany a SDH Starosedlstký Hrádek. V kategorii žen se dokázaly z prvního místa do postupového pavouka probojovat domácí děvčata z SDH Zalužany s časem 17:06, které byly následovány děvčaty z SDH Líchovy, SDH Lhotka, SDH Štítary, SDH Skalice a postupovou šestku doplnily děvčata z SDH Březnice.

Po krátké pauze na občerstvení byly zahájeny postupové rozběhy a i v této části soutěže bylo na co se dívat. Za zmínku jistě stojí boj o postup do finále žen kdy SDH Zalužany a SDH Lhotka předvedly dva nezdařené pokusy, kdy v tomto souboji byly úspěšnější domácí  SDH Zalužany. Druhým postupujícím finalistou v kategorii žen se staly ženy z SDH Skalice. Ani u mužů to nebylo jednoduché. O finále se "rvaly" týmy SDH Buková, SDH Sedlčany, SDH Hlubyně a SDH Radíč. Mezi ty úspěšné se probojovali muži SDH Sedlčany  a SDH Hlubyně. Napínavý finálový boj v kategorii mužů skončil vítězně pro SDH Hlubyni s časem 14:61. Třetí místo obsadili kluci z ČHJ Radíč. V ženské kategorii si třetí místo vybojovaly holky z SDH Líchovy s časem 18:37. Ve finálovém rozběhu kategorie žen si pro vítězství doběhly domácí SDH Zalužany s časem 17:32.