S
outěže 2019

08.06. Zalužany
09.06. Březnice
29.06. Radíč
30.06. Křečovice
13.07. Vranovice
14.07. Vranovice
27.07. Broumy
28.07. Malé Přílepy
03.08. Nalžovice
04.08. Jesenice
17.08. Sedlčany
18.08. Sedlčany
M
uži

1. Záborná Lhota 0
- Svaté Pole 0
- Březnice 0
- Lhotka (PB) 0
- Radětice 0
- Hlubyně 0
- Daměnice 0
- Horní Měcholupy 0
- Suchodol 0
- Věšín 0
- Chářovice B 0
- Nahoruby 0
- Křížkový Újezdec 0
- Štítary 0
- Křečovice 0
- Zaječov 0
- Jesenice 0
- Zalužany 0
- Líchovy 0
- Broumy 0
- Sedlčany 0
- Peklo Vranovice 0
- Kotenčice 0
- Skalice 0
- Nalžovice 0
- Radíč 0
- Starosedlský Hrádek 0
- Buková 0
- Voltýřov 0
- Mokřice 0
- Oplot 0
Ž
eny

1. Líchovy 0
- Březnice 0
- Záborná Lhota 0
- Daměnice 0
- Zahořany 0
- Lužná 0
- Broumy 0
- Skalice 0
- Lhotka 0
- Vranovice 0
- Hlubyně 0
- Zalužany 0
- Malé Přílepy modré 0
- Štítary 0
V
eteráni

4
& 5. kolo BL 2018 - Solopysky, Líchovy


Letošní ročník Brdské ligy se dalším dvoukolem 21. a 22. července přehoupnul do své druhé poloviny. Sobotní soutěž uspořádaly Solopysky, nedělní kolo se pak uskutečnilo pod taktovkou Líchov. Přepověď počasí slibovala velmi teplé počasí, a možná i proto si letní, hasičský víkend přijelo užít 36 týmů.

I přes takto vysoký počet týmů proběhlo základní kolo bez větších prostojů. V semifinále mužů proti sobě mohli diváci vidět dva skvělé týmy a to SDH Sedlčany a SDH Hlubyni. Po zdržení na pravém proudu Sedlčan, postoupili do finále kluci z Hlubyně s časem 14:31. Z druhého rozběhu k nim pak přibyly Zalužany, na jejichž čas 15:04 nestačili kluci z Kotenčic. V souboji o třetí místo pak byli úspěšnější kluci ze Sedlčan. Týmem, který v sobotu dokázal porazit všechny soupeře a mohl se tak radovat z vítězství, se stala Hlubyně, která ve finále s časem 14:56 jasně porazila Zalužany.

Také v ženské kategorii padaly v sobotu velmi pěkné časy. Lhotka vyřadila v semifinále Daměnice, a to časem 18:45, Hlubyně pak s rovnými 18 vteřinami Malé Přílepy Modré. Z týmů, které si to „rozdaly“ o třetí příčku, vyšly vítězně Daměnice, a to dokonce s časem 17:25. Ženskou kategorii uzavřelo finále mezi Lhotkou a Hlubyní. Hlubyně zapsala neplatný pokus a z vítězství se tak mohly radovat holky ze Lhotky.

Slibované slunečné počasí nevydrželo po celý den, a těsně před začátkem doplňkových soutěží, spustil vytrvalý liják. Hasiči i hasičky ale dokázali, že opravdu nejsou z cukru, a i přes nepřízeň počasí předvedli parádní výkony. Nejrychlejší z proudařek tentokrát byla Michaela Málková, z proudařů nejrychleji zaběhl Vít Hanus. V soutěži o „nejrychlejší zadky“ zabodovali Kateřina Boučková s Kristýnou Krejčovou a Michal Jiroušek s Tomášem Hejskem.

Večerní zábavu obstaral náš oblíbený Vilda Trčka se svojí Oldies party a všichni zúčastnění mohou dát za pravdu, že mejdan to byl opravdu velkolepý.

V neděli se mezi nejlepší čtyři v kategorii mužů probojovaly tři místní týmy – Sedlčany, Jesenice, Radíč a dále Buková. Ze souboje o třetí místo mezi Sedlčany a Radíčí vyšly vítězně Sedlčany. Nejlepší v tento den pak byli kluci z Jesenice, kteří ve velmi těsném finále porazili Bukovou o pouhou setinu sekundy, a s časem 15:03 tak čtvrté kolo 18. Ročníku Brdské ligy vyhráli.

V kategorii žen se do semifinálových play-off probojovaly ženy ze Zalužan, Lhotky, Daměnic a Líchov. Po prostřiku levé proudařky Lhotky pak ze souboje Lhotky proti Zalužanům postoupily do finále právě holky ze Zalužan. Z druhého rozběhu pak vzešlo finále pro Líchovy. Bronzovou příčku nad Lhotkou vybojovaly děvčata z Daměnic a finále naprosto jasně ovládly fialky z Líchov.

 

© Langy