S
outěže 2021

17.07. Radíč
18.07. Křečovice
24.07. Broumy
25.07. Malé Přílepy
31.07. Jesenice
01.08. Jesenice
14.08. Sedlčany
15.08. Sedlčany
R
ekordy BL

Muži

13,79 SDH Bezděkov pod Třemšínem

Ženy

16:59 SDH Líchovy

 
M
uži

1. Sedlčany 119
2. Peklo Vranovice 100
3. Březnice 96
4. Nahoruby 95
- Radětice 95
6. Nalžovice 82
7. Radíč 64
8. Jesenice 63
9. Kohouti Střezimíř 52
10. Záborná Lhota 41
11. Zaječov 40
12. Skalice 30
13. Zahořany 27
- Horní Měcholupy 27
15. Broumy 21
16. Zalužany 20
17. Oplot 19
18. Suchončice 15
19. Křížkový Újezdec 14
20. Mokřice 6
- Věšín 6
22. Křečovice 5
23. Zaječov "B" 4
Ž
eny

1. Lužná 72
2. Zahořany 61
3. Zalužany 47
4. Malé Přílepy Modré 46
5. Střezimíř 34
6. Březnice 32
7. Skalice 23
8. Kňovice-Hořetice 16
9. Broumy 14
10. Hlubyně 9
11. Sloup 8
12. Zaječov 3
- Dalovy 3
14. Martinice 0
- Horní Měcholupy 0
8
. kolo BL 2018 - Bezděkov pod Třemšínem


Ahoj všichni!
8.kolo Brdské ligy uspořádal v neděli 5.srpna 2018 SDH Bezděkov pod Třemšínem, kam se Brdská liga vrátila po dlouhých 11 letech, zároveň si pořadatelé připomněli patnácté výročí od prvního pořádání BL a také smutné výročí deseti let od úmrtí zakladatele Brdské ligy, p. Jiřího Janouška z Pňovic, který s námi byl symbolicky přítomen v podobě vyřezávané dřevěné sošky shlížející na celé dění z vyvýšeného místa na reproduktoru.
V předvečer soutěže proběhly na dráze a přilehlém asfaltovém hřišti dovednostní soutěže o nejrychlejšího proudaře, proudařku a nejrychlejší náběr vody do stříkačky o hodnotné ceny, které dodala firma BISON  a SDH Bezděkov p.Tř., poté následovala oldies párty, družná zábava probíhala do brzkých ranních hodin.
Na nedělní rozlučku s Drtič arénou zavítalo do Bezděkova p.Tř. úctyhodných  42 týmů, z tohoto počtu bylo 28 družstev mužů a 14 družstev žen.
Úvodní nástup musel být kvůli dešťové přeháňce o 15 minut posunut, státní hymnu přednesl na trubku kapelník Rožmitálské Venkovanky p. Josef Janoušek, losování pořadí probíhalo za stálého deště pod přístřeškem časomíry u komentátora. Poté se počasí umoudřilo, přestalo pršet a celý den provázely příjemné sluneční paprsky.
Základní kolo odstartoval neplatným pokusem Starosedlský Hrádek, pak už se jednotlivým družstvům začalo dařit a po bezproblémovém, rychlém průběhu jsme znali složení dvojic pro vyřazovací souboje. V kategorii mužů z prvního místa postupoval domácí Bezděkov p.Tř.  v rekordu dráhy na 2B 14:32, pro desáté postupové místo si doběhly Nahoruby s časem 16:10. V ženské kategorii postupovaly z prvního místa Líchovy za čas 17:42, šesté postupové místo brala Skalice časem 19:29.
Po krátké pauze na spočítání výsledků základního kola a občerstvení rozhodčích před početné publikum předstoupili aktéři vyřazovacích bojů, jako první přišlo na řadu osmifinále mužů, z něhož si postup do čtvrtfinále vybojovala Buková a Nahoruby postupem přes Kotenčice a Radíč.
Ke slovu se dostaly ženy a jejich čtvrtfinále – do semifinále postoupila z prvního rozběhu Skalice přes Štítary, dalšími semifinalistkami se staly Zalužany, po zdolání Malých Přílep Modrých.
Čtvrtfinále mužů bylo zahájeno soubojem vedoucího družstva průběžného pořadí BL, Jesenicí a Draky z Chrástu s jasným vítězstvím pro Jesenici.. Ve druhém čtvrtfinálovém duelu doplatil na neznalost pravidel BL extraligový Bezděkov p.Tř. neplatným pokusem za nesešroubované přívodní vedení do stroje, do semifinále se tak dostala Buková. Ze třetího rozběhu překvapivě přešly Nahoruby přes Hlubyni, která ukončila svoji pouť soutěží neplatným pokusem. Poslední čtvrtfinále nabídlo těsný, napínavý souboj mezi Raděticemi a Sedlčany se šťastným koncem pro Radětice.
A šlo se na semifinále, všechna postoupivší družstva měla před sebou jistotu ještě dvou útoků, jaké to měly být, o tom se nyní mělo rozhodnout.
Ženské semifinále zahájily svým duelem Líchovy a Skalice, oběma družstvům útok nevyšel úplně na sto procent, z postupu se radovaly Líchovy. Druhými finalistkami se stala děvčata z Hlubyně, když po pěkném souboji zdolala Zalužany.
Hodně napínavé bylo první semifinále mužů, Jesenice velice těsně proklouzla do finále přes Bukovou, ve druhém semifinále si Radětice hladce poradily s Nahoruby.
Celý nedělní program se pomalu začal chýlit k závěru, zbývalo pouze určit držitele pohárů. Třetí místo v kategorii žen vydřela Skalice v souboji se Zalužany, když po spoustě chyb na obou drahách dokázala terče shodit rychleji.
Asi největší překvapení dne nám nachystaly Nahoruby, které se těsně vměstnaly mezi postupující ze základního kola a nakonec si odvezly pohár za třetí místo, po vítězství nad Bukovou.
Ženské finále také nebylo úplně bezchybné u obou družstev, nervozita pracovala naplno, vítězství si z Bezděkova p.Tř. odvezly po rychlejším sražení obou terčů Líchovy, druhé místo brala Hlubyně.
Naposledy se povzbuzující potlesk rozezněl Drtič arénou před finále mužů, ve kterém proti sobě nastoupili Jesenice a Radětice, úspěšnější byly Radětice a odvezly si pohár za vítězství, přesně jako před jedenácti lety, kdy v Bezděkově p.Tř. zvítězily také. Jesenice si druhým místem upevnila vedení v celkovém pořadí Brdské ligy před finálovým kolem, které proběhne 1.září v Nalžovicích.
To je tedy ode mne z 8.kola Brdské ligy vše, děkuji Vám za krásnou rozlučku s naší Drtič arénou a těším se s Vámi na viděnou na dalších hasičských akcích a zatím ahoj! 
Vilda Trčka

 

© Langy